Vavčer za dvig digitalnih kompetenc

Namen vavčerja je spodbuditi ciljne skupine k zagotovitvi ustreznih znanj zaposlenih in vodstvenega kadra za ključna področja digitalizacije. Razpisna in pozivna dokumentacija sta na voljo tukaj.

Postopek pridobitve vavčerja za dvig Digitalnih kompetenc

  • Prijavitelj iz Kataloga strokovnjakov izbere zunanjega izvajalca.
  • Prijavitelj kontaktira izbranega zunanjega izvajalca, da se dogovorita glede možnosti izvedbe in lokacije, števila udeležencev in terminskega plana usposabljanj.
  • Prijavitelj se registrira v portal https://www.vavcerji.dihsloven... in odda vlogo za pridobitev Obrazca 1 (Korak 1 – Dvig digitalnih kompetenc). V prijavni vlogi prijavitelj navede razloge za izbiro usposabljanja, število udeležencev ter za vsakega udeleženca, ki bo vključen v usposabljanje, navede delovno mesto ter kompetence oziroma znanja, ki jih bo zaposleni z udeležbo na izbranem usposabljanju pridobil.
  • Z eno vlogo lahko prijavitelj uveljavlja eno ali več usposabljanj (izbranih iz kataloga strokovnjakov). V primeru izbire različnih usposabljanj mora prijavitelj s strani DIH Slovenije za vsako usposabljanje pridobiti Obrazec 1.
  • Višina subvencije za izbrana usposabljanja ne sme presegati maksimalnega zneska subvencije (za posameznega udeleženca je mogoče uveljavljati 600,00 eur subvencije, maksimalna zaprošena višina sofinanciranja znaša 9.999,00 eur).
  • Prijavno vlogo prijavitelj odda prek ePortala SPS.
  • Prijavitelji v roku 15 delovnih dni od oddaje vloge prejme obvestilo o odločitvi o dodelitvi sredstev.
  • V primeru pozitivnega odziva na vlogo je prijavitelj pozvan k podpisu pogodbe, ki jo mora v roku 8 dni od prejema podpisano vrniti Slovenskemu podjetniškemu skladu.
  • Upravičenec mora napoved usposabljanj (na lokaciji in on-line) oddati vsaj pet (5) dni pred pričetkom usposabljanja, sicer izvedba usposabljanja ne bo veljala kot upravičena aktivnost do povračila sredstev.
  • Upravičenec usposabljanja (na lokaciji in on-line) usposabljanje najavi preko povezave https://www.1ka.si/a/280417. Odpoved delavnice je potrebno sporočiti najkasneje 24 ur pred samo izvedbo, na elektronski naslov info@dihslovenia.si.
  • SPS in DIH Slovenije imata možnost, da kadarkoli opravita nenapovedano kontrolo izvedbe napovedanih aktivnosti.
  • Po izvedenem usposabljanju udeleženci izpolnijo Vprašalnik z oceno zadovoljstva z usposabljanjem, ki je na voljo tukaj. Vodstvo naročnika bo pozvano k oddaji kratkega mnenja o izvedenem usposabljanju.
  • Izbrani zunanji izvajalec usposabljanja je zavezan po vsakem izvedenem usposabljanju pripraviti poročilo o izvedenem usposabljanju. Poročilo o usposabljanju je na voljo tukaj.
  • Prijavitelj v roku 5 delovnih dni po končanem usposabljanju na portal DIH Slovenije posreduje:
    • Poročilo o izvedenem usposabljanju.
    • Listo prisotnosti (vzorec: .docx, .pdf), iz katere je razviden ime in priimek udeleženca, datum usposabljanja ter podpis udeleženca.
    • Fotografije iz usposabljanja, ki naj bodo posnete med samim usposabljanjem, iz njih naj bo jasno razvidna prisotnost udeležencev na usposabljanju.
    • Zaslonski posnetek usposabljanja (v primeru on-line usposabljanja), ki naj bo posnet med samim usposabljanjem. Udeleženci naj imajo vklopljene kamere, iz zaslonskega posnetka naj bo razvidna fotografija udeležencev.
    • Izpis e-prisotnosti udeležencev, ki vključuje časovno prijavo in odjavo, iz izpisa naj bo razviden ime in priimek udeleženca usposabljanja. V platformo naj bodo udeleženci registrirani z imenom in priimkom.
  • Na podlagi prejete dokumentacije bo DIH Slovenije v roku 8 delovnih dni prijavitelju posredoval Obrazec št. 1 potrdilo DIH Slovenije o ustrezno izvedenem usposabljanju v okviru vavčerja za dvig digitalnih kompetenc, ki ga prijavitelj skupaj s preostalimi dokazili odda prek ePortala SPS.

Celotna navodila in postopek pa si lahko preberete tukaj.

NAPOTKI za izvedbo usposabljanj

Opredelite jasne učne cilje:

Na začetku usposabljanja jasno opredelite cilje in naloge v okviru usposabljanja, da bodo udeleženci vedeli, kaj se bodo naučili in kako jim bo to koristilo. Vsebina in cilji usposabljanja morata biti usklajena z izbranim usposabljanjem iz Kataloga strokovnjakov.


Izberite pravo platformo (v primeru on-line usposabljanj):

Izberite platformo, ki je uporabniku prijazna in zanesljiva ter podpira vrsto interakcije in sodelovanja, ki jo želite doseči. Platforma mora omogočati evidentiranje in prikazovanje udeležencev, izpis poročil o e-prisotnosti in aktivnosti ter čas trajanja usposabljanja. Izpis poročila o e-prisotnosti naj vključuje časovno prijavo in odjavo. Iz izpisa e-prisotnosti naj bo razviden ime in priimek udeleženca usposabljanja. V platformo naj bodo udeleženci registrirani z imenom in priimkom.


Ustvarite zanimivo vsebino:

Uporabite različne oblike in medije, da bodo udeleženci sodelovali, na primer videoposnetke, grafike, interaktivne dejavnosti in skupinske razprave.


Načrtujte interaktivnost:

Spodbujajte interakcijo med samimi udeleženci ter med udeleženci in izvajalcem usposabljanja. Na primer: ankete, kvize, delo v manjših skupinah, sobe za odmore (v primeru on-line usposabljanj) ter druga orodja in pristope, da olajšate skupinsko razpravo in sodelovanje. Enostransko podajanje vsebin s strani zunanjega izvajalca, brez interakcije udeležencev, ni primerna oblika usposabljanja po tem javnem pozivu.


Zagotovite vire:

Udeležencem zagotovite ustrezne vire, kot so gradiva, povezave in posnetki delavnice, ter jih po usposabljanju spremljajte, da okrepite učenje in odgovorite na morebitna vprašanja.


Preizkusite svojo tehnologijo:

Pred začetkom usposabljanja preizkusite tehnologijo in internetno povezavo ter se prepričajte, da vse deluje pravilno. Bodite pripravljeni na odpravljanje morebitnih tehničnih težav, ki se pojavijo med usposabljanjem.


Potrebna tehnična oprema:

Zunanji izvajalec in udeleženci usposabljanja naj imajo zagotovljeno tehnično opremo, ki omogoča kvalitetno izvedbo in sodelovanje na usposabljanju. V primeru on-line izvedbe, morajo udeleženci imeti zagotovljene kamere in mikrofone, saj se lahko le tako zagotovi interaktivno izvedbo usposabljanja ter evidentiranje udeležencev na usposabljanju. V primeru, da podjetje/upravičenec oz. izvajalec ne moreta zagotoviti le-tega je potrebno usposabljanje izvesti v »živo«.


Na splošno morajo biti usposabljanja dobro načrtovana, zanimiva, interaktivna in osredotočena na doseganje jasnih učnih ciljev. Vsebina in obseg usposabljanja naj bosta skladna s podatki, ki so navedeni v prijavni vlogi in najavi.